Lataj24h.pl

Poleć do każdego miejsca kiedy tylko chcesz.

Home » System do delegacji

System do delegacji

Każda osoba po skończonej wyjeździe musi złożyć na ręce swojego szefa lub do działu księgowości rozliczenie delegacji, można je wypełnić ręcznie lub sprawdzić dostępny w necie system do delegacji. Gratisowe są jednak zazwyczaj tylko proste kalkulatory za konkretne programy trzeba płacić, ale nie są to zazwyczaj najczęściej wielkie kwoty.

Wyjazd służbowy to w sumie nic innego jak delegacja, czyli podróż którą zlecił nam pracodawca lub którą odbywamy z związku z naszą pracą. Kto otrzymuje wynagrodzenie za delegację i w jakim wysokości? To już nie jest tak proste, zawiłość przepisów jest duża, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dość łatwe dużo ludzi nie radzi sobie z tym tematem
Podstawowym świadczeniem, które należą się podróżującemu to dieta, która ma różne stawki w zależności czy podróż służbowa jest krajowa czy międzynarodowa oraz uzależniona jest od czasu trwania delegacji. Dodatkowo delegowanemu należą się zwrot wszystkich kosztów podróży m.in. zwrot za bilety lotnicze, bilety kolejowe, hotele o ile nie były one zapłacone przez firmę. Sporą kontrowersję budzi zwrot za wykorzystywanie osobistego samochodu podczas wyjazdu, bo kwoty za każdy przejechany kilometr powinny wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów tj. benzyna, płatne odcinki autostrady, promy, parkingi itp., zdecydowana większość szefów zwraca takie koszty, a w według prawa to jest kolejny przychód delegowanego, który powinien być opodatkowany. Ogólnie temat delegacji to ogromne pole do przekrętów, które zawsze są skrzętnie kontrolowane przez pracowników z US.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *