Lataj24h.pl

Poleć do każdego miejsca kiedy tylko chcesz.

Home » Polacy coraz częściej wyjeżdżają za pracą do Norwegii

Polacy coraz częściej wyjeżdżają za pracą do Norwegii

norwegia bilety lotnicze

Norwegia – skandynawski kraj, który kusi naszych rodaków możliwością łatwego i szybkiego zarobku. Często można się spotkać z opinią, że Norwegia to eden dla pracowitych, nie trudno tam o pracę, by wyjechać nie potrzebna nam ani wiza ani paszport, dlatego Polacy są tam najszybciej rosnącą narodowością.
Nasi rodacy najczęściej lecą do Stavanger oraz do Oslo, wybierając się do Norwegii nie trzeba martwić się o język, gdyż bez problemu dogadamy się z większością ludzi po angielsku, chyba że liczymy na wyższe, prestiżowe stanowisko wtedy znajomość obu tych języków jest obowiązkowa.
Polacy szczególnie upodobali sobie prace sezonowe, szczególnie przy zbiorach owoców i warzyw, dobrą wiadomością dla nas jest, że każdy obcokrajowiec, jest tu zatrudniony na identycznych warunkach jak rodowici Norwegowie, czyli są ubezpieczeni i przysługuje im 25 dni urlopu. Osoby, które nastawione są na dłuższy pobyt lub częste wyjazdy mają taka możliwość ze względu stabilną sytuację gospodarczą kraju oraz dużych miast jak Olso czy Stavanger.
Jeśli ktoś zna język i ma „fach w ręku” to bez problemu znajdzie dobrze płatną pracę, gdyż jest bardzo duże zainteresowanie na fachowców w wielu gałęziach przemysłu, a jeśli ktoś chce sobie tylko zarobić, zawsze może iść do pracy w rolnictwie, gdzie nie potrzebuje ani wykształcenia, ani znajomości języka.
Najwięcej osób kupuje bilety lotnicze do Stavanger i do stolicy – Oslo, ze względu na najlepsze zarobki, jednak lecąc do Norwegii trzeba zdawać sobie sprawę, że życie w dużych miastach wiąże się ze stosunkowo dużym kosztami.